חיפוש

5 טיפים לטיפול בחובות כספיים

אדם הנקלע לחוב כספי חייב להיות ממוקד ובעל תושייה. במידה וישנו חוב אשר לא מטפלים בו, התוצאה הסופית תהיה חוב גדול יותר, תנאי החזרה קשים יותר וסיבוך מיותר. יש משמעות גדולה לפעולות שתעשו במידה ויש לכם חובות רבים. חשוב להבין מה היא הבעיה ולהיות ממוקדים בפתרון שלה. הנה כמה פעולות אפשריות לטיפול במצב.

 

התיעצו עם עורך דין

חוב כספי איננו מצב פשוט והוא יכול בקלות להביא כנגד החייב לצעדים משפטיים מורכבים שיכולה להיות להם השפעה ממשית על אורח החיים של החייב. לכן כאשר אם חשים שנקלעתם למצב בו החובות הכספיים גדולים ואתם מרגישים כאילו המצב סוגר עליכם. חשוב שתישארו ממוקדים ותמנעו מביצוע פעולות נמהרות שרק יחמירו את המצב.

כאשר אתם מבינים שיכולת ההחזרה שלכם לחובות לא עומדת בקנה אחד עם המציאות, רגע לפני שהמצב הופך לבלתי הפיך, פנו לעורך דין מומחה לטובת קבלת ייעוץ וליווי מקצועי. עורך הדין בסדרה של פעולות פשוטות עבורו ובעלות משמעות עבורכם יקבל תמונת מצב מסודרת ויוכל להנחות אתכם, לפרטים ומידע נוסף אפשר לפנות אל עורך דין חובות כספיים אורי גילת.

התייעץ עם עורך דין

 

חתרו ככל האפשר ליצירת הסכם מול הנושים

לכל אדם המחזיק בחובות גדולים יש מולו את מי שהם הנושים המבקשים לקבל את כספם בחזרה. כאשר מבין החייב שהוא מצוי בבעיה, מוטב לו לפנות אל החייבים השונים ולהציע להם מתוך הסבר של המצוקה להגיע לעריכת הסכם תשלומים חדש. העובדה שמי שיהיה היוזם של ההצעה יוכל להרוויח נקודות זכות שיסיעו לו בעתיד.

כאשר החייב מציע הצעה מתוך מקום של כיבוד החייב, הוא יוכל להתמודד עם החובות הגדולים בצורה טובה יותר. במידה והחוב הוא מול הבנק, יש לכך משמעות גדולה אף יותר, פעולה יזומה של החייב, יכולה לאפשר לו תנאי תשלום נוחים יותר של ההחזרים לבנק.

 

הביעו נכונות לפעולה

הצורה שבה מחליט חייב כיצד לפעול בעת ההבנה כי חובותיו גדולים מאד היא בעלת השפעה מנטלית על התהליך. כאשר תראו נכונות לפתור את המצב תוך הודעה ברורה במצבכם ותבקשו פריסת חוב חדשה או כל בקשה אחרת, יפעל המצב לטובתכם הרבה יותר מאשר הנושים יגיעו אליכם כאשר לא תשלמו חלק מהחוב. הבעת הנכונות לשלם היא שלב חשוב להתמודדות עם חובות גדולים. על מנת להראות נוכחות, תוכלו לפעול במספר צורות וביניהן :

  • פניה לנושים ולהציע הסדר פריסת חובות חדש
  • פניה לבנק לבירור האפשרויות העומדות עבורכם.
  • בדיקה מול ההוצאה לפועל לגבי מצבכם ובמקרה הצורך לבקש בקשה לאיחוד תיקים.

 

עצה מקצועית

 

פנו אל ההוצאה לפועל

כאשר מצטבר חוב אצל אדם, סביר להניח שרשויות ההוצאה לפועל כבר מעורבות בנושא. לכן פניה אל משרדי ההוצאה לפועל טרם ההוצאה מגיעה אליכם. תוכל לרכך את הסיטואציה. תהיה לכם אפשרות של הכנה מקדימה ואולי אף לבצע בקשה לביטול בעזרת עורך דין אל מול ההוצאה לפועל. חשוב לזכור שההוצאה לפועל מחויבת לנושים ולא לחייבים, לכן פעולה מקדימה בנושא יכולה להיות בעלת משמעות. למידע נוסף בנושא, ניתן לפנות אל עורך דין חובות כספיים אורי גילת.

 

בצעו פעולות נכונות

במידה ונקלעתם לחובות גדולים מומלץ ביותר הוא לפעול בצורה שהחוק מאפשר וכן פעולות שיראו שאתם בכיוון הנכון. בהתאם למקום שאליו אתם חייבים, כך רצוי לפעול :

  • חובת לנושים שלא במסגרת ההוצאה לפועל, בקשו להגיע להסדר נושים מחוץ לכתלי בית המשפט, אך באישורו
  • בהוצאה לפועל בקשו לאחד תיקים ולבצע תשלום אחד מרוכז עבור כלל החוב
  • מול הבנקים נסו לבצע מחזור לחוב בו תיקחו הלוואה בתנאים נוחים יותר.

 

בצע פעולות נכונות

אולי תאהבו גם את